O NAS - Finansowy Punkt Widzenia

Cześć,

tu Julita i Sebastian. Tak jak Ty, też prowadzimy własny biznes. Na co dzień wspieramy przedsiębiorców w obszarze finansów jako zewnętrzni doradcy.

Ale nie zawsze tak było. Zaczęliśmy rozwijać się w tym kierunku studiując finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zdobywaliśmy praktyczne doświadczenie pracując m.in. jako księgowi, audytorzy finansowi, menedżerowie w biurach rachunkowych i dyrektorzy finansowi. Poznaliśmy od finansowej strony dziesiątki, a wspólnie pewnie setki firm. Były wśród nich małe, lokalne biznesy, ale też giganci notowani na giełdzie.

Dzieląc się swoim doświadczeniem chcemy wspierać rozwój firm takich jak Twoja. Naszą misją jest promowanie świadomości finansowej w prowadzeniu biznesu. Wierzymy, że dzięki temu możesz osiągnąć więcej.

Wiemy, że nie każda firma może sobie pozwolić na profesjonalne usługi doradztwa. Dlatego, aby wspierać jak największą liczbę firm postanowiliśmy prowadzić nasze działania również online, w formie tego bloga.

Dlaczego warto czytać nasz blog?

Z naszych obserwacji wynika, że przedsiębiorcy często działają “na wyczucie”. Finanse kojarzą głównie z uciążliwym obowiązkiem, który tylko zabiera cenny czas. Tymczasem, decyzje podjęte bez oparcia w liczbach to loteria z niewielką szansą na wygraną. Posługiwanie się liczbami znacznie zmniejsza ryzyko w tej grze.

Chcemy nauczyć Cię zadbać o finansową stronę Twojego biznesu, podejmować świadome i lepsze decyzje. A dzięki temu osiągać inne cele, które stawiasz przed sobą i swoją firmą.

Dzięki wiedzy z finansów zyskasz też większe poczucie kontroli nad sytuacją Twojej firmy.

O czym przeczytasz na blogu?

Z jednej strony stawiamy na wiedzę, która pomoże Ci zrozumieć jak działają finanse. Z drugiej, na praktyczne wskazówki do zastosowania. Planujemy też dostarczać Ci narzędzia, aby praca nad finansami Twojej firmy była jeszcze łatwiejsza.

Będzie więc merytorycznie, ale też praktycznie.

Do kogo kierujemy treści?

Ten blog jest dla Ciebie jeżeli prowadzisz firmę lub zamierzasz ją prowadzić. Nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy siedzisz w biznesie od dawna – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

2

Zanim zaczniesz czytać, ważne, żebyś wiedział o kilku sprawach:

W finansach nie ma złotych, uniwersalnych zasad. Zawsze musisz przełożyć wszystko na sytuację Twojej firmy. Niektóre rozwiązania będą korzystne dla jednych, a dla innych nie.

Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich możliwych scenariuszy. Będziemy raczej tylko naświetlać pewne tematy. Rozwiązanie konkretnego przypadku w Twojej firmie to Twoje zadanie. Będziemy chcieli Cię tego nauczyć. W trudniejszych sprawach zachęcamy Cię do sięgania po pomoc księgowych, doradców podatkowych i innych specjalistów.

Jako, że materia finansów w biznesie jest dość skomplikowana, siłą rzeczy będziemy stosować pewne uproszczenia. Zależy nam na tym, żeby teksty były możliwie praktyczne, a nie akademickie. Inaczej byłyby zniechęcające i nie spełniałyby swojej roli – promowania świadomości finansowej wśród przedsiębiorców. Czytanie bloga z pewnością nie zastąpi studiów w zakresie finansów, ale nie taki jest cel.

Naszym priorytetem nie będą też bieżące zmiany w przepisach i podatkach. Skupimy się raczej na uniwersalnych zasadach. Choć będziemy pewnie od czasu do czasu sygnalizować i komentować wybrane zmiany. Musisz jednak pamiętać, że niektóre treści mogą po jakimś czasie stać się nieaktualne. Nie traktuj naszego bloga jako źródło aktualnych przepisów.

Pamiętaj, że wszystkie treści na blogu są tylko naszym punktem widzenia, poglądami wynikającymi z naszych doświadczeń. Nie jest to jedna i święta prawda. Nie stanowią też jakiegokolwiek doradztwa, w szczególności podatkowego.

Dziękujemy, że jesteś tu z nami 🙂

Zostań na dłużej i zapisz się na newsletter!

Copyright 2019 FinansowyPunktWidzenia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.